Archiv aktualit

Aktuality obecné
Zákon č. 541/2020 Sb. o odpadech – podrobnosti o nakládání s odpadem při poskytování zdravotní péče
Napsáno dne: 05.12.2022

Novou povinností pro poskytovatele zdravotní péče je vypracování pokynů pro nakládání s odpady při poskytování zdravotní péče a schválení na Krajské hygienické stanici ( KHS) do 31.12.2022.

Číst celý článek arrow
Aktuality obecné
Výzva k zasílání žádostí o bonifikaci poskytovatelů lékárenské péče v nedostupných oblastech
Napsáno dne: 07.10.2022

VZP zveřejnila výzvu k podávání žádostí o bonifikaci poskytovatelů lékárenské péče v nedostupných oblastech.

Číst celý článek arrow
Aktuality obecné
TZ - Ministerstvo zdravotnictví apeluje na poskytovatele zdravotních služeb
Napsáno dne: 11.05.2022

TZ - Ministerstvo zdravotnictví apeluje na poskytovatele zdravotních služeb

Číst celý článek arrow
Aktuality obecné
Dohodovací řízení pro rok 2023 - váha hlasů v segmentu
Napsáno dne: 06.04.2022

Vážený pane prezidente, viceprezidente, kolegové majitelé lékáren, V tomto týdnu, konkrétně ve čtvrtek 7.4.2022, bude zahájena hlavní část dohodovacího řízení pro rok 2023, které skončí 19.6.2023. Váhu hlasů v segmentu naleznete v přiloženém souboru.

Číst celý článek arrow
Aktuality obecné
Informační materiály pro občany z Ukrajiny
Napsáno dne: 24.03.2022

Dobrý den, v příloze zveřejňujeme ke stažení aktuální informace pro občany z Ukrajiny.

Číst celý článek arrow
Aktuality obecné
Materiál k hrazení lékárenské péče pro uprchlíky z Ukrajiny k 17.3.2022
Napsáno dne: 18.03.2022

Vzhledem k historickým zkušenostem k neproplácení akutní a neodkladné péče prostřednictvím výdeje léčiv hrazených z veřejného zdravotního pojištění – precedentní soudní rozsudek Městského soudu v Praze veřejně známý pod označením Karpeles x Dr. Stráský si dovoluji informovat Radu poskytovatelů na možné komplikace v úhradě předepsaných léčivých přípravků na recept.

Číst celý článek arrow
Aktuality obecné
Webinář GML dne 29.3.2022
Napsáno dne: 16.03.2022

Vážení členové GML, dovolujeme si Vás pozvat na pravidelný webinář pro členy GML s expertem na zdravotnictví JUDr. Ondřejem Dostálem na aktuální témata.

Číst celý článek arrow
Aktuality obecné
Manuál MZ pro poskytovatele zdravotních služeb
Napsáno dne: 09.03.2022

Ministerstvo zdravotnictví zveřejnilo základní otázky a odpovědi ve věci úhrady zdravotní péče za občany Ukrajiny.

Číst celý článek arrow
Aktuality obecné
DIS-14 verze 2_Zásilky_humanitární_pomoci_obsahující_léčivé_přípravky
Napsáno dne: 08.03.2022

DIS-14 verze 2_Zásilky_humanitární_pomoci_obsahující_léčivé_přípravky - jak je možné zaslat léčiva na Ukrajinu

Číst celý článek arrow
Aktuality obecné
DŘ 2023 zápis ze Zahajovacího jednání DŘ v Praze
Napsáno dne: 07.03.2022

Vážení členové segmentu, Posílám vám v příloze Zápis ze Zahajovacího jednání Dohodovacího řízení pro rok 2023 dne 3.2.2022. Jednání se zdravotními pojišťovnami bude na adrese ČPZP, Anglická 82/26, Praha 2 místnost A030 / ( případně podle vývoje pandemie také přes vzdálený přístup on-line). Vzhledem k tomu, že předsedající Dohodovacího řízení pro rok 2023 je ČPZP, tak zápisy, protokoly a další informace budou zveřejněny na stránkách viz. ČPZP - Česká průmyslová zdravotní pojišťovna | Dohodovací řízení | (cpzp.cz)

Číst celý článek arrow
Aktuality obecné
Manuál testování ve firmách + Pravidla testování zaměstnanců ve firmách, odkazy k proplácení testů
Napsáno dne: 17.01.2022

Vážení členové GML, dovolujeme si vám pro vaše využití předat z UZS Manuál testování ve firmách a Pravidla testování zaměstnanců ve firmách Další informace k této problematice naleznete na stránkách ministerstva zdravotnictví a ministerstva průmyslu a obchodu: Pro zaměstnance a zaměstnavatele – Aktuální informace o COVID-19 (mzcr.cz) Pravidla testování zaměstnanců od pondělí 17. ledna 2022 | MPO na stránkách VZP je odkaz na proplácení testů (u ostatních pojišťoven je to podobně). Podmínky čerpání příspěvku v rámci Programu na podporu provádění samoodběrových testů COVID-19 - Samotestování COVID (samotesty-covid.cz) Kde se mj. říká: Od. 17. 1. 2022 je okruh osob, které mohou žádat o příspěvek, rozšířen na všechny zaměstnavatele působící na území České republiky. Oprávněné subjekty mohou příspěvek žádat za své zaměstnance (a v případě osoby samostatně výdělečně činné i za sebe)… , přičemž za zaměstnance se považují také následující osoby: státní zaměstnanec, příslušník bezpečnostního sboru, voják z povolání, soudce, státní zástupce, zaměstnanec dočasně přidělený agenturou práce, dobrovolník, osoba, která se zdržuje na pracovišti zaměstnavatele za účelem účasti na jeho činnosti, která není testována jinou osobou (zaměstnavatelem, školou,...). Centrální přístupový bod pro podávání vyúčtování testů zaměstnanců Samotesty COVID (samotesty-covid.cz)

Číst celý článek arrow
Aktuality obecné
Ministerstvo neprodlouží prominutí DPH na respirátory
Napsáno dne: 23.12.2021

Praha - Ministerstvo financí neprodlouží prominutí daně z přidané hodnoty (DPH) na respirátory a ochranné polomasky třídy FFP2 a vyšší, skončí tedy 31. prosince. ČTK to dnes sdělil mluvčí ministerstva financí Tomáš Weiss. Nabídka tohoto zboží na trhu je podle úřadu dostatečná, výrobní kapacity se poptávce přizpůsobily. Nehrozí tak riziko skokových nárůstů cen, osvobození ochranných prostředků od DPH ztratilo původní význam, uvedl mluvčí. Opatření veřejné rozpočty stálo přibližně 1,1 miliardy korun. Prominutí DPH na respirátory bylo podle prezidenta Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáše Prouzy dobrým krokem, není mu jasné, proč v tom noví ministři nechtějí pokračovat, řekl ČTK.

Číst celý článek arrow
Aktuality obecné
Aktuální protiepidemiocká opatření
Napsáno dne: 24.11.2021

Vážení členové GML, Předáváme informaci z UZS ohledně schválení pravidelného testování zaměstnanců a OSVČ i návrhy na znovuzavedení krizového ošetřovného a příspěvku pro lidi v karanténě. Vše naleznete na odkazu MPO, viz : Vláda schválila pravidelné testování zaměstnanců a OSVČ, i návrhy na znovuzavedení krizového ošetřovného a příspěvku pro lidi v karanténě | MPO S pozdravem za GML Jakub Weber

Číst celý článek arrow
Aktuality obecné
Úhradová vyhláška pro rok 2022
Napsáno dne: 14.10.2021

Vážené členky, vážení členové, V nejbližších dnech bude ve Sbírce zákonů vydána nová Úhradová vyhláška na rok 2022. Na jednání Rady poskytovatelů dne 5.10. v Praze se nám podařilo dojednat vyšší hodnotu Signálního výkonu 09552 za výdej položky na receptu a také vyšší hodnotu za tzv. digitalizaci listinných receptů, než jsme dohodli v rámci jednání Dohodovacího řízení. Od 1.1.2022 budeme tedy fakturovat zdravotním pojišťovnám za výdej každé položky na receptu 18,-Kč, bez omezení počtem položek v tzv. referenčním období.

Číst celý článek arrow
Aktuality obecné
Pozvánka na Valnou hromadu GML
Napsáno dne: 13.10.2021

Vážení členové Grémia majitelů lékáren, dovolujeme si Vás pozvat na 26. valnou hromadu GML a dovolujeme si Vás požádat o informaci ohledně Vaší účast – zda-li se (i s ohledem na současnou epidemiologickou situaci) budete účastnit prezenčně, nebo jestli udělíte plnou moc k zastupování. Informaci ohledně Vaší prezenční účasti prosíme co nejdříve – ideálně do konce příštího týdne. Valná hromada se bude konat v sobotu 13.11.2021 od 9,30 hodin v Praze. Dle nahlášeného počtu prezenčních účastníků a aktuální situace bude rozhodnuto o přesném místu konání (nyní předpokládáme Hotel ILF v Praze). V příloze zasíláme: - pozvánku na 26.VH GML a program - plnou moc k zastupování (nemusí být ověřena) - jednací řád V případě Vaší účasti prosíme vyplnit přihlašovací formulář na https://forms.gle/fBZ19MwDrDf96ZJq7 nejpozději do 29.10.2021. Alternativně prosíme o zaslání plné moci na email GML: gml@gmlcr.cz. Vaše přihlášky nebo plné moci v případě Vaší neúčasti prosím zasílejte emailem na gml@gmlcr.cz. Děkujeme a jsme s pozdravem Představenstvo GML z.s.

Číst celý článek arrow
Aktuality obecné
Pozvánka na konferenci Zdravotnictví 2022
Napsáno dne: 16.08.2021

Vážení členové GML, Dovolujeme si Vám předat pozvánku na konferenci Zdravotnictví 2022, kdy zejména program druhého dne Lékárenství a léková politika a Reálná dostupnost léčivých přípravků v lékárnách bude pro náš obor zajímavá. V případě, že Vás program zaujme, neváhejte se přihlásit. S pozdravem za GML Jakub Weber

Číst celý článek arrow
Aktuality obecné
Změna metodiky pro předávání dat zdravotním pojišťovnám
Napsáno dne: 30.06.2021

Vážení kolegové, po přihlášení naleznete změny v textu metodiky pro předávání dat zdravotním pojišťovnám týkající se poukazů na zdravotnické prostředky, které vstupují v platnost od 1. 7. 2021. Datové rozhraní se nyní nemění. Text metodiky reaguje na změny legislativy, ke kterým došlo v květnu 2021.

Číst celý článek arrow
Aktuality obecné
Informace z Dohodovacího řízení
Napsáno dne: 20.05.2021

Vážené členky a členové, včera proběhla poslední jednání v rámci Přípravné fáze a hlasovalo se o návrzích zdravotních pojišťoven a návrhu poskytovatelů lékárenské péče. Více informací naleznete v sekci pro členy po přihlášení.

Číst celý článek arrow
Aktuality obecné
Kompenzace za rok 2020
Napsáno dne: 30.04.2021

Vážené členové, Dne 28.4.2021 vyšla ve Sbírce zákonů pod číslem Vyhláška 172/2021 Sb. , kterou se mění Vyhláška, kterou se mění vyhláška č. 305/2020 Sb., o stanovení způsobu zahrnutí kompenzace do výše úhrad za hrazené služby poskytnuté v roce 2020. Více informací naleznete po přihlášení v sekci pro členy.

Číst celý článek arrow
Aktuality obecné
Úhradové dodatky
Napsáno dne: 28.01.2021

Vážení členové GML, Dovolujeme si Vám předat informaci a posouzení úhradových dodatků v našem segmentu pro rok 2021. Zatím pro ČPZP, OZP a ZPŠ

Číst celý článek arrow
Aktuality obecné
Aktuální informace z Ministerstva zdravotnictví k očkování proti onemocnění COVID-19 - registrace do centrálního systému
Napsáno dne: 28.01.2021

Vážené členky a vážení členové, pro zdravotníky se v úterý 26.1.2021 otevřel systém registrace pro očkování proti COVID19. Posíláme vám aktuální informace z Ministerstva zdravotnictví k očkování proti onemocnění COVID-19 pro zdravotníky – fáze 1A. Očkování je dobrovolné

Číst celý článek arrow
Aktuality obecné
Protokol o dohodě v rámci Dohodovacího řízení pro rok 2021
Napsáno dne: 01.06.2020

Číst celý článek arrow
Aktuality obecné
Digitalizace výdejů léčivých přípravků na listinný recept – změna vykazování od 1. 6. 2020
Napsáno dne: 15.05.2020

Článek se shrnutím hlavních změn ve vykazování digitalizace od 1.6.2020

Číst celý článek arrow
Aktuality obecné
Nejčastější chyby ve vyúčtování v rámci programu Antivirus
Napsáno dne: 05.05.2020

Vážení členové, předáváme informace z Úřadu práce o nejčastějších chybách ve vyúčtování v rámci programu Antivirus. S pozdravem za GML Jakub Weber

Číst celý článek arrow
Aktuality obecné
Moratorium podle Lex Covid – proč a kdy uvažovat o jeho použití
Napsáno dne: 30.04.2020

Informaci a nabídka konzultace AK HOLUBOVA, která se týká praktického použití tzv. mimořádného moratoria podle Lex Covid

Číst celý článek arrow
Aktuality obecné
Zpráva z 1 kola Dohodovacího řízení pro rok 2020 - lékárenská péče
Napsáno dne: 09.04.2019

Vážení členové, zasílám vám průběžné informace z přípravy a průběhu 1.kola Dohodovacího řízení pro rok 2020 včetně požadavků zástupců segmentu. Více informací naleznete v sekci pro členy.

Číst celý článek arrow
Aktuality obecné
Informace k dodatku Revírní bratrské pokladny
Napsáno dne: 25.01.2019

Sdělení RBP ohledně úhradových dodatků s lékárnami ohledně úhrady kódu č. 09552. Více informací naleznete po přihlášení v sekci pro členy.

Číst celý článek arrow
Aktuality obecné
Fond jedinečných lékáren
Napsáno dne: 25.01.2019

V návaznosti na dohodu segmentu v Dohodovacím řízení byl vytvořen fond pro podporu jedinečných lékáren. Více informací v sekci pro členy.

Číst celý článek arrow
Aktuality obecné
Novelizace Zákona o léčivech
Napsáno dne: 14.08.2018

TZ k novelizaci Zákona o léčivech + právní stanoviska

Číst celý článek arrow
Aktuality obecné
Konference ZDRAVOTNICTVÍ 2019 - PROGRAM
Napsáno dne: 22.06.2018

Konference ZDRAVOTNICTVÍ 2019 - PROGRAM

Číst celý článek arrow

Přidejte se ke komunitě téměř 400 majitelů lékáren

Přihláška Kontaktovat